Hale przemysłowe szyte na miarę – wyzwanie naszych czasów

Obecnie większość hal magazynowo – produkcyjnych budowanych jest według indywidualnych specyfikacji. Firmy wskazują, że tylko takie obiekty są w stanie sprostać ich, nierzadko bardzo specyficznym, potrzebom.

Koniec standaryzacji

W przemyśle po wielu latach powszechnej standaryzacji (era Henrego Forda) nadeszła era indywidualizacji. Zarówno klienci, jak i firmy oczekują dzisiaj usług i produktów dostosowanych do ich potrzeb. Konsumenci chcą być dzisiaj oryginalni, posiadać rzeczy stworzone na ich specjalne zamówienie. Firmy, które będą chciały przetrwać na rynku, będą musiały kaprysy klientów znosić i produkować rzeczy na życzenie. Dziś w sieci można zamówić praktycznie każdą rzecz wykonaną według indywidualnych preferencji. Tego samego od wielu producentów, wytwórców czy dystrybutorów żądają partnerzy, kontrahenci czy podwykonawcy. Aby sprostać temu wyzwaniu, przedsiębiorcy coraz częściej zamiast gotowych hal magazynowych czy produkcyjnych wybierają rozwiązania zindywidualizowane. To także sposób na optymalizację kosztów, tego rodzaju obiekty stanowią najlepszą obudowę procesów przebiegających wewnątrz.

Obiekty przemysłowe - indywidualne podejście

Firmy specjalizujące się w budowie hal przemysłowych swoim klientom oferują coraz bardziej zindywidualizowane rozwiązania. Obecnie, duża część nowych obiektów przemysłowych powstaje w takim systemie. Tego rodzaju hale łączą specyficzne rozwiązania, dostosowane do indywidualnych potrzeb z innowacyjnymi technologiami wykorzystywanymi powszechnie w procesach produkcyjnych i magazynowych. Proces budowy tego rodzaju obiektów zaczyna się od weryfikacji potrzeb inwestora. Szczegółowo i dokładnie analizowany jest proces produkcji czy magazynowania, który ma zachodzić wewnątrz. Potem projektanci z firmy budowlanej przedstawiają najczęściej zleceniodawcy kilka autorskich projektów. Po ich wspólnym omówieniu i dokonaniu wybory najlepszego projektanci przystępują do pracy. Nanoszone są poprawki i wszelkie sugestie inwestora. Oczywiście każdy projekt musi uwzględniać określony poziom obciążenia ogniowego, które uzależnione jest od materiałów i środków używanych w całym procesie produkcyjnym. Trzeba określić ilość wymiany powietrza, a następnie dokonać wyboru najlepszego systemu wentylacji. Ponadto ustalany jest plan podziału hali na strefy oraz projektowane jest zaplecze socjalno – sanitarne (wielkość powinna odpowiadać liczbie pracowników).

Hale przemysłowe na miarę XXI wieku

Nowoczesna hala produkcyjna czy magazynowa nie dość, że musi odpowiadać aktualnym potrzebom firmy, to na dodatek musi być tak zaprojektowana, aby mogła się nieustannie dostosowywać do zmieniających się wymagań rynku i odbiorców. Nie może to być konstrukcja, które nie będzie ewoluować wraz z rozwojem firmy. Taka hala przemysłowa byłaby balastem dla przedsiębiorstwa. Projektanci muszą brać pod uwagę ewentualne zmiany w procesach produkcyjnych czy magazynowych, przewidywać kierunki rozwoju firm z wielu branż i sektorów gospodarki. Trzeba także pamiętać, że dzisiaj nieruchomości przemysłowe (hale magazynowe, produkcyjne czy logistyczne) są pewnego rodzaju elementem kreowania wizerunku marki – jej symbolem w świadomości społecznej konsumentów (obecnie fabryki są zwiedzane jak muzea czy galerie sztuki). Muszą nie tylko spełniać najwyższe wymagania w zakresie technologii, ale także być zgodne z aktualnymi trendami architektonicznymi. Współcześnie do projektowania obiektów przemysłowych zatrudnia się najbardziej uznanych architektów na świecie (np. fabrykę BMW w Lipsku zaprojektowała sam słynna Zaha Hadid).

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami firmy Rekord Hale Namiotowe sp. z o.o. - https://www.halenamiotowe.com.pl/hale-magazynowe-namioty-magazynowe/

Autor

BiznesFinanse.pl

Ogólnopolski portal o Biznesie i Finansach

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@biznesfinanse.pl

Ogólnopolski portal o Biznesie i Finansach.

 

W przypadku zainteresowania reklamą zapraszamy do kontaktu za pośrednictwem agencji marketingowej:

 

reklamodawca@brand.ceo