Ubezpieczenie na życie dla pracowników i ich rodzin

Grupowe ubezpieczenia na życie cieszą się rosnącym zainteresowaniem. Osoby, które pracują w przedsiębiorstwie zatrudniającym co najmniej dwie osoby, mogą zapytać szefa o możliwość dołączenia do programu grupowych ubezpieczeń pracowniczych. Jeśli prezes wyrazi zgodę i podpisze umowę z firmą ubezpieczeniową na rzecz swoich pracowników, będą oni mogli cieszyć się znacznie korzystniejszymi warunkami niż w przypadku ubezpieczenia indywidualnego.

Korzyści nie tylko dla pracownika

Pracownicze ubezpieczenie na życie niesie ze sobą wiele korzyści nie tylko dla pracownika, który zdecyduje się na przystąpienie do programu. O zaletach grupowego ubezpieczenia mogą przekonać się także członkowie ich rodzin oraz…pracodawcy. Po pierwsze, pracownik ma możliwość rozszerzenia ubezpieczenia członków rodziny – wystarczy, że ta osoba wypełni własną deklarację uczestnictwa w programie ubezpieczeniowym. O korzyściach, wbrew pozorom, mogą mówić także pracodawcy – umożliwiając swoim pracownikom przystąpienie do programu grupowego ubezpieczenia na życie, poprawiają swój wizerunek i zdecydowanie zyskują w oczach podwładnych. To z kolei może przełożyć się na wzrost ich zaufania do firmy i jeszcze większą lojalność.

Program grupowe ubezpieczenia na życie: jak to wygląda w praktyce?

Firmy ubezpieczeniowe oferują różne warunki ubezpieczeń pracowniczych, jednak większość z nich narzuca klientom (w tym wypadku: przedsiębiorcom i ich pracownikom) określone warunki nie podlegające negocjacji. Niektóre firmy ubezpieczeniowe mają jednak nieco inną politykę – np. Open Life przedstawia elastyczną ofertę, która może jeszcze ulec zmianom po rozmowach z przedsiębiorstwem. Open Life stawia także na skróconą procedurę oceny ryzyka. Pracownicy, którzy mają przystąpić do programu, nie muszą wypełniać dodatkowych ankiet na temat stanu zdrowia czy przedstawiać wyników badań medycznych. Warto dodać, że osoby, które przystąpiły do programu grupowego ubezpieczenia na życie Open Life, nie muszą obawiać się, że zaraz po odejściu z firmy stracą przywileje wynikające z ubezpieczenia. Po wygaśnięciu pracowniczego ubezpieczenia grupowego osoba, która była objęta programem, może przedłużyć ubezpieczenie dla siebie na  tych podobnych warunkach jak wcześniej na rok i później kontynuować w wybranym przez siebie wariancie ochrony. O tym, jak dokładnie działa program grupowego ubezpieczenia na życie w Open Life można dowiedzieć się, wchodząc na stronę http://www.openlife.pl/produkty/dla-partnerow-biznesowych/

 

Artykuł sponsorowany.

 

Autor

BiznesFinanse.pl

Ogólnopolski portal o Biznesie i Finansach

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@biznesfinanse.pl

Ogólnopolski portal o Biznesie i Finansach.

 

W przypadku zainteresowania reklamą zapraszamy do kontaktu za pośrednictwem agencji marketingowej:

 

reklamodawca@brand.ceo