Pechowe losowanie Lecha Poznań w eliminacjach do Ligi Mistrzów

Triumfator Ekstraklasy w sezonie 2021/2022 poznał pierwszego rywala w eliminacjach do Ligi Mistrzów. Lech Poznań mógł trafić zdecydowanie lepiej, ponieważ w pierwszej rundzie zmierzy się z mistrzem Azerbejdżanu, Karabachem Agdam. To mocny zespół, który regularnie notuje występy w Lidze Europy, a w sezonie 2017/2018 występował w Lidze Mistrzów. Czy Kolejorz poradzi sobie z tym trudnym przeciwnikiem i wywalczy awans do drugiej rundy eliminacji?

Zmora polskich zespołów w eliminacjach do LM

Karabach Agdam to zespół kojarzony przez wielu kibiców w Polsce. W ostatnich dwunastu latach trzykrotnie wyrzucał polskie zespoły z eliminacji do Ligi Mistrzów. W 2010 roku pokonał Wisłę Kraków, trzy lata później Piasta Gliwice, a w 2020 roku Legię Warszawa. To dowodzi, że klub z Agdam to solidna i sprawdzona marka. Istnieje jeszcze jeden powód, dla którego polskim zespołom nie gra się dobrze z Karabachem. Dużym utrudnieniem jest zwłaszcza mecz wyjazdowy, który zazwyczaj gra się w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych. Dodatkowo dochodzi daleka podróż do Azerbejdżanu.

Napięty terminarz Lecha Poznań

Kolejnym problemem Lecha Poznań jest również bardzo napięty grafik spotkań. Pierwsze spotkanie przeciwko Karabachowi Agdam Lech zagra u siebie 5 lipca. Cztery dni później Kolejorz będzie się mierzył przeciwko Rakowi Częstochowa o Superpuchar Polski. Trudny mecz wyjazdowy w Azerbejdżanie zostanie rozegrany 12 lipca. Z kolei już 16 lipca rusza nowy sezon Ekstraklasy. Poupychane terminy będą zresztą problemem wielu klubów, bo jak wskazuje portal naszetypy.pl sezon ten dezorganizują mistrzostwa świata w piłce nożnej w Katarze. Po raz pierwszy Mundial zostanie rozegrany na przełomie listopada i grudnia, co oznacza przerwę w rozgrywkach ligowych. Z tego względu w wielu ligach europejskich rozgrywki wystartują dużo wcześniej niż zwykle.

Czy Lech Poznań pokona Karabach Agdam?

Lech Poznań będzie faworytem w meczu u siebie, ale w dwumeczu większe szanse ma Karabach Agdam. Wpływa na to kilka czynników, a przede wszystkim: napięty terminarz po stronie Lecha Poznań, a także niespodziewana zmiana na stanowisku trenera. Dotychczasowy trener Kolejorza, Maciej Skorża zrezygnował z posady z powodów osobistych. Nowy trener będzie miał tylko trzy mecze towarzyskie, aby zapoznać się z piłkarzami i przygotować taktykę na pierwszy mecz przeciwko Karabachowi. Serwis mma24.pl wskazuje jednak, że o awans do kolejnej rundy będzie naprawdę ciężko. Możemy zatem śmiało stwierdzić, że Lech miał sporo pecha w losowaniu pierwszego rywala.

 

Autor

BiznesFinanse.pl

Ogólnopolski portal o Biznesie i Finansach

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@biznesfinanse.pl

Ogólnopolski portal o Biznesie i Finansach.

 

W przypadku zainteresowania reklamą zapraszamy do kontaktu za pośrednictwem agencji marketingowej:

 

reklamodawca@brand.ceo