Pudzianowski vs. Materla. Pojedynek dwóch legend na KSW 70

Jubileuszowa, siedemdziesiąta gala KSW będzie miała dla kibiców szczególne znaczenie. W walce wieczoru staną naprzeciwko sobie dwie żywe legendy polskiego MMA. Mariusz Pudzianowski i Michał Materla mieli ogromny wpływ na wzrost popularności mieszanych sztuk walki w naszym kraju. Jeszcze kilka lat temu taki pojedynek wydawałby się abstrakcyjny, ze względu na dużą różnicę wagi. Teraz staje się jednak faktem i główną atrakcją karty walk na KSW 70.

Pudzianowski – od freak fightu po solidnego zawodnika

Mariusz Pudzianowski rozpoczął karierę w MMA w grudniu 2009 roku. Były strongman jako pierwszego rywala otrzymał Marcina Najmana. W dużej mierze był to freak-fight, który zapisał się w historii polskich sportów walki i rozpoczął duży wzrost popularności MMA. Pudzian bez problemu rozbił Najmana w 43 sekund. Od półamatora, który wyprowadzał „cepy” i miał problemy z wydolnością szybko stał się całkiem solidnym i mocnym zawodnikiem. Pokonywał m.in. Oli Thompsona, Pawła Nastulę, Jaya Silvę czy Łukasza Jurkowskiego. W sumie Pudzian stoczył w KSW 23 walki, z czego 16 wygrał i 6 przegrał.

Materla – jeden z najbardziej walecznych polskich fighterów

Michał Materia zaczynał przygodę z Konfrontacjami Sztuk Walki od szóstej gali, na której wygrał turniej. Następnie stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych zawodników KSW. Do historii przeszła słynna trylogia z Jayem Silvą zakończona na korzyść Materli. Od maja 2012 roku był mistrzem KSW w wadze średniej, a tytuł utrzymał aż do listopada 2015 roku, kiedy to lepszy od niego okazał się Mamed Chalidow. „Cipao” stoczył w profesjonalnej karierze 39 pojedynków, z czego wygrał 31, w tym 11 przez nokaut i 13 przez poddania. Serwis ksw 70 karta walk zauważa, że czterdziesta walka Materli będzie bardzo symboliczna. To pojedynek dwóch legend, w których faworytem będzie właśnie „Cipao”.

Materla vs. Pudzianowski na KSW 70

Walka Michała Materli z Mariuszem Pudzianowskim odbędzie się 28 maja w ramach KSW 70. Przewagę warunków fizycznych będzie miał oczywiście Pudzianowski, ale jeśli chodzi o umiejętności, technikę oraz doświadczenie, w tych elementach przewagę ma Materla. Wynik tego pojedynku nie jest jednak aż tak istotny, ponieważ obaj zawodnicy raczej zmierzają do końca swoich zawodowych i bardzo bogatych karier. Serwis https://legalbukmacher.pl/ wskazuje, że faworytem tego pojedynku będzie Michał Materla. Prawdopodobnym wynikiem tego pojedynku jest wygrana „Cipao” na pełnym dystansie trzech rund.

 

Autor

BiznesFinanse.pl

Ogólnopolski portal o Biznesie i Finansach

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@biznesfinanse.pl

Ogólnopolski portal o Biznesie i Finansach.

 

W przypadku zainteresowania reklamą zapraszamy do kontaktu za pośrednictwem agencji marketingowej:

 

reklamodawca@brand.ceo