Budowa domu szkieletowego. Jak na tym zaoszczędzić?

Wiele osób marzy, aby posiadać własny dom. Wiąże się to jednak często z dużymi kosztami. Nie musi tak jednak być, jeżeli podejmiesz dobre decyzje biznesowe, zainwestujesz w odpowiednie materiały i rozpoczniesz współpracę z profesjonalną ekipą budowlaną. Przede wszystkim polecamy zainteresowanie budynkami szkieletowymi, które w Polsce zyskują na popularności. Możesz na ich budowie sporo zaoszczędzić, a jednocześnie pozyskać wymarzony dom w ekstremalnie krótkim czasie, do 3 miesięcy!

Domy szkieletowe są niezwykle praktyczne, dostosowane do stylu życia osób, którym bliska jest ekologia, dbałość o środowisko, jak i względy zdrowotne. Mikroklimat, który w nich jest wytwarzany wpływa bardzo pozytywnie na samopoczucie mieszkańców, a także na to, jak kształtuje się ich zdrowie. Marzenie o budowie domu może stać się realne, jeżeli postawisz na technologię drewnianą, i to szybciej niż myślisz.

Jeżeli obawiasz się, że budowa domu szkieletowego będzie dla ciebie zbyt dużym obciążeniem finansowymi, mamy kilka praktycznych wskazówek, jak zaoszczędzić. Przede wszystkim, materiały kupuj od Best Timber Polska. Producent gwarantuje dostęp do najwyższej jakości drewna konstrukcyjnego w atrakcyjnych cenach. Możesz wybierać spośród wielu materiałów, dostosowanych pod wieloma względami do twoich potrzeb. Jeżeli od tego zaczniesz i będziesz postępować zgodnie z poniższymi wytycznymi, budowa domu szkieletowego będzie korzystna pod względem finansowym.

Nie kombinuj z dachem

Im bardziej wymyślną konstrukcję dachu zaplanujesz, tym zużyjesz więcej materiału, a robocizna również będzie droższa. Koszty bardzo szybko poszybują do góry i zacznie pojawiać się problem z zamknięciem budżetu w ustalonej kwocie. Ponadto zwiększasz ryzyko potencjalnych uszkodzeń, jeżeli nie masz aż tak bardzo zaufanej ekipy budowlanej, która mogłaby sobie poradzić z wykonaniem niestandardowego dachu. Zresztą w dzisiejszych czasach liczy się minimalizm, i znacznie lepiej się sprawdza, dlatego nie ma co kombinować z konstrukcją dachu.

Drewno Budowlane

Kąt prosty twoim znakiem przewodnim

Zaplanuj prostokątne lub kwadratowe pomieszczenia w swoim domu, a unikniesz problemów z ich późniejszym meblowaniem. Nie trzeba będzie zamawiać mebli na specjalne zamówienie, a wystarczy wybrać się do sklepu i kupić np. meble modułowe. Ponadto, trzeba również pamiętać, że ukształtowanie pokoju o nietypowym kształcie zwiększa nakład pracy, jaki muszą włożyć pracownicy budowlani. Powstaje również więcej odpadów, ponieważ konieczne jest docinanie poszczególnych konstrukcji. Czarno na białym widać, że proste rozwiązania mniej kosztują.

Nie oszczędzaj na izolacji!

Oszczędności nie wolno szukać w izolacji termicznej budynku. Stosując wysokiej jakości materiały izolacyjne, możesz zmniejszyć w drastyczny sposób rachunki za ogrzewanie. Zimy będą dla ciebie łaskawe. Latem w domu będzie przyjemnie chłodno, a zimą bardzo ciepło. Dobrze zabezpieczony dom będzie świetnie trzymał temperaturę, zarówno tą wysoką, jak i tą niższą.

Kuchnia i łazienka blisko siebie

Każdego rodzaju instalacje, jakie wprowadzasz do swojego domu są niezwykle kosztowne, ale możesz nieco zaoszczędzić, jeżeli kuchnię i łazienkę zaplanujesz blisko siebie. Nie trzeba będzie ciągnąć rur np. z jednego końca budynku na drugi, co wiąże się ze sporymi kosztami. Instalując system wodociągowy na ograniczonym terenie oszczędzasz zarówno czas, jak i pieniądze.

Efektywne wykorzystanie drewna konstrukcyjnego

W ofercie Best Timber Polska możesz kupić drewno konstrukcyjne na wymiar, co pozwoli na ograniczenie odpadów na placu budowy. Otrzymasz dokładnie tyle materiału, ile potrzebujesz do stworzenia dachu, jak i całej konstrukcji budynku. Nie wydasz ani grosza więcej na niepotrzebne belki. Na plac budowy dotrą gotowe elementy, które trzeba jedynie złożyć w jedną całość. Ilość odpadów jest więc ograniczona do minimum.

Dom szyty na miarę

Pomyśl o tym, kto faktycznie będzie korzystał z domu, który budujesz. Nie potrzebujesz osobnego pokoju dla każdego gościa, który przyjeżdża w odwiedziny. Zaplanuj jeden pokój gościnny lub miejsce do spania w salonie. Przemyśl konstrukcję budynku pod kątem codziennego użytkowania. Nie ma co mnożyć pokoi i przestrzeni użytkowych, z których tak naprawdę na co dzień nie będzie czasu korzystać. Dom ma być miejscem funkcjonalnym, ale też ani nie za dużym, ani nie za małym. Dzięki temu, że dopasujesz go pod względem kubatury do swoich potrzeb, nie będzie trudny w utrzymaniu ani pod względem sprzątania, ani w kwestiach finansowych. W końcu musisz zdawać sobie sprawę, że im większy dom, tym większe wydatki na prąd, wodę, jak i ogrzewanie.

Szybko, tanio i przyjemnie, czyli budownictwo szkieletowe odpowiedzią na potrzeby wielu

Proces budowy domów szkieletowych przebiega znacznie szybciej niż budynków murowanych. Szybka budowa niesie za sobą wiele korzyści, w szczególności czasowych i finansowych. Decydując się na tę technologię możesz zrealizować marzenie o domu o dowolnej porze roku. Nie musisz czekać całej zimy, aby dopiero po pierwszych roztopach wnosić mury. Wymarzony dom uzyskasz wraz z wykończeniem w niecałe 3 miesiące, przy minimalnym obciążeniu finansowym, jeżeli zastosujesz się do powyższych wskazówek.

Autor

BiznesFinanse.pl

Ogólnopolski portal o Biznesie i Finansach

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@biznesfinanse.pl

Ogólnopolski portal o Biznesie i Finansach.

 

W przypadku zainteresowania reklamą zapraszamy do kontaktu za pośrednictwem agencji marketingowej:

 

reklamodawca@brand.ceo