Zatrudnianie pracowników w 48h przez aplikację? Teraz to możliwe!

Jak rozwijać biznes w trudnych czasach? Wdrażając elastyczne formy zatrudnienia.  Tylko jak to zrobić? Z pomocą przychodzi technologia. Z aplikacją Tikrow możesz skrócić czas pozyskania pracownika do 2 dni, ograniczając jednocześnie formalności a przede wszystkim koszty.

Przedsiębiorcy mają na głowie sporo spraw, związanych z bieżącym funkcjonowaniem firmy, a tematy związane ze skutecznym pozyskiwaniem etatowych pracowników to tylko jedno z wielu wyzwań. Działy rekrutacji na co dzień zmagają się z prowadzeniem czasochłonnych i kosztownych procesów rekrutacyjnych w tym na stanowiska niewymagające specjalistycznych kompetencji. W sytuacji, kiedy popyt na pracę jest nie do przewidzenia ze względu na zmienną dostępność towarów czy absencję pracowników, pracodawcy szukają elastycznych rozwiązań, aby nie generować strat finansowych lub nie tracić kontraktów z powodu braku rąk do pracy. By móc bez przeszkód skalować swój biznes muszą mieć na pokładzie właściwych ludzi, którzy wykonają potrzebną pracę. Ile kosztuje ich rekrutacja? A ile może kosztować? Z Tikrow mają pełną kontrolę nad grafikiem pracy i  jakościowych pracowników dostępnych na konkretny dzień. Bez czasochłonnej rekrutacji. Płacą za przepracowane godziny i w pełni kontrolują wydatki.

W aplikacji Tikrow łączymy dwa światy – pracodawców, którzy muszą zminimalizować czas i koszt pozyskania pracowników niższego szczebla oraz tych, którzy tę pracę świadczą. Robimy to w 48h, dlatego jesteśmy agencją pracy natychmiastowej. Współczesny pracownik hali sklepowej, kasjer czy magazynier potrzebuje elastyczności, mniejszych formalności i szybkiej wypłaty wynagrodzenia najlepiej z dnia na dzień. Technologia aplikacji mobilnej do zatrudniania studentów, ludzi gotowych dorobić sobie nawet 250 zł netto w 1 dzień, odpowiada na te wyzwania a przede wszystkim – pomaga budować przewagę biznesów w branżach retailowych, produkcyjnych i magazynowych – mówi Krzysztof Trębski, członek zarządu Tikrow.

W prostej i intuicyjnej aplikacji Tikrow, firmy mierzące się z problemem braku kadry, zyskują dostęp do bazy ponad 40 tys. osób gotowych do pracy niemal z dnia na dzień. Dzięki temu firmy dużo bardziej elastycznie mogą zarządzać kadrami, łatwiej reagować na wahania dostępności surowców, piki produkcyjne czy zwiększony popyt na pracowników w sklepach. To rozwiązanie korzystne dla obu stron: osoby poszukujące pracy dorywczej, mogą szybko znaleźć zlecenie na konkretny dzień, tzw. dniówkę, w dogodnym miejscu i z określonym wynagrodzeniem, bez długoterminowych zobowiązań. Sukces konceptu potwierdza fakt, że ponad 80% zadań zlecanych na platformie Tikrow zostaje przyjętych w 24 godziny.

Odpowiedź na potrzeby pracodawców

Dziś wielu pracodawców nie może pozwolić sobie na zatrudnienie pracownika na pełny etat. Rekrutacja coraz częściej przybiera i będzie przybierać formę sezonową i adhockową – pracodawcy potrzebować będą wsparcia na pojedyncze, krótkoterminowe zlecenia. W szczególności dotyczy to takich gałęzi gospodarki jak produkcja, handel czy logistyka.

Firmy będą szukać elastycznych rozwiązań, aby nie generować strat finansowych lub nie tracić kontraktów z powodu braku rąk do pracy. Pracodawcy pilnie potrzebujący pracowników mogą ich „zamówić” w aplikacji niemal z dnia na dzień. Z narzędzia można korzystać 24/7, jak z każdego innego rozwiązania online. Ogłoszenie może dotyczyć zlecenia w konkretny dzień, a nawet na konkretne godziny. To zapewnia zarówno firmom jak i pracownikom elastyczność, która coraz bardziej liczy się w obecnych czasach – mówi Krzysztof Trębski.

Aplikacja przedstawia uwierzytelnione profile kandydatów gotowych do podjęcia pracy „na już”, oceniane na bieżąco przez innych pracodawców. Rekrutacja sprowadza się do wrzucenia krótkiej oferty. Kandydaci podejmują zgłoszenie i stawiają się do punktu sprzedaży, by wesprzeć sklep w rozkładaniu towarów, promocjach, pakowaniu, pracy na kasie lub obsłudze zamówień online. Wartością dodaną dla pracodawców jest transparentność kosztów, gdyż płacą oni wyłącznie za przepracowane godziny. Koszty dodatkowe, takie jak chociażby ubezpieczenia pracowników, są po stronie dostawcy rozwiązania, czyli Tikrow.

W aplikacji Tikrow oferty dniówek publikuje już ponad 150 firm reprezentujących różne branże, m.in. retail, produkcję, logistykę, HoReCa czy administrację. Wśród nich są m.in. Maxi Zoo, Biedronka, ACTION, Decathlon, Pandora, Galeria Wypieków, Media Markt, Homla, Komfort czy Logicas.

Elastyczne rozwiązanie dla pracownika

Z drugiej strony, warto wziąć pod uwagę perspektywę pracownika. Rosnące koszty utrzymania stają się wyzwaniem dla coraz większej liczby osób w Polsce. Galopujące ceny żywności, rosnące raty kredytów i opłat mieszkaniowych sprawiają, że ludzie coraz częściej szukają dodatkowych płatnych zajęć. Chęć dorabiania wśród Polaków od zawsze była wysoka, obecnie jest jeszcze wyższa. Stąd coraz większe zainteresowanie elastycznymi formami zarabiania, które umożliwią połączenie pracy dodatkowej z codziennymi obowiązkami, studiami czy pracą etatową.

Korzystając z aplikacji Tikrow z dnia na dzień można dorobić jako pracownik sklepu, pracownik wsparcia sprzedaży, kasjer/ sprzedawca, pracownik produkcji, magazynier, opiekun klienta, pracownik gastronomii (m.in. kelner, pomoc kuchenna), pracownik biurowy, pracownik techniczny, monter urządzeń elektrycznych.

Osoby zarejestrowane w aplikacji Tikrow każdego dnia mogą spróbować swoich sił w innym zawodzie. Bez konieczności przechodzenia procesu rekrutacji z wypłatą w ciągu 24h od zakończenia zlecenia. Wystarczy poświęcić 5 minut, by zdobyć zlecenie. Pracownicy, niczym zamawiając Ubera, wykonują trzy kliknięcia, by przyjąć zlecenie i pracować kilka godzin czy dni za uczciwą stawkę.

–  Technologia sprzyja dziś branży retail. Aż 59 proc. zleceń pracy dorywczej w Tikrow pochodzi z tego właśnie sektora. Praca w handlu stała się bardziej smart. Wewnętrzne badania Tikrow zarówno wśród pracodawców jak i naszych partnerów świadczących pracę pokazują, że trend elastycznej pracy to nie kwestia odległej przyszłości, a rzeczywistość, która dotyczy nas już dziś – podsumowuje Krzysztof Trębski.

Z Tikrow zarządzanie dodatkowymi osobami lub znalezienie dorywczej pracy jest tak proste jak zamówienie Ubera. Wchodzimy do aplikacji, wykonujemy trzy kliknięcia i mamy zarezerwowanego pracownika lub dniówkę. Szybko i wygodnie, bez rekrutacji i ukrytych kosztów.

 

Więcej przeczytasz na Tikrow.com.

 

Autor

BiznesFinanse.pl

Ogólnopolski portal o Biznesie i Finansach

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@biznesfinanse.pl

Ogólnopolski portal o Biznesie i Finansach.

 

W przypadku zainteresowania reklamą zapraszamy do kontaktu za pośrednictwem agencji marketingowej:

 

reklamodawca@brand.ceo