Moda biurowa i jej zasady

Na światowych wybiegach mody każdego roku prezentowane są najnowsze trendy. Nierzadko projektanci zaskakują nas niekonwencjonalnymi propozycjami, których miejsce trudno jest odnaleźć w codzienności. Niektóre kobiety jednak bardzo odważnie podążają za trendami modowymi, naśladując stylizacje z wybiegów. Czy również w biurowych outfitach można sobie pozwolić na modowe trendy? Można, ale zgodnie z zasadami.

3 żelazna zasady

Sukienka do pracy, spodnie, spódnica, koszula, marynarka…niezależnie, co wybierzesz, musi pasować do Twojej figury. Na inne fasony powinny zwracać uwagę kobiety z sylwetką gruszki i jabłka, z kolei na inne z figurą klepsydry i z dużym biustem. Zanim przystąpisz to kompletowania swojej biznesowej garderoby, powinna prześwietlić swoją figurę. Niech posłuży Ci do tego lustro. Bądź obiektywna, krytyczna, ale też nie unikaj komplementów. Musisz wiedzieć, jakie masz zalety, co powinnaś uwypuklać i podkreślać, a jakie mankamenty ukrywać. Tylko wtedy Twoja sukienka do biura czy spódnica będzie na Tobie leżała idealnie.

Druga zasada to zachowaj umiar! Możesz pozwolić sobie na szczyptę fantazji i nie musisz zawsze pokazywać się w biurze w czarnym damskim garniturze. Nie należy jednak eksponować wszystkich swoich zalet. Skoncentruj się na jednej sferze swojej sylwetki, np. na talii, która doskonale prezentuje się w ołówkowych sukienkach i spódnicach. Jeżeli chcesz podkreślić swoje smukłe nogi, to możesz wybrać sukienkę prostą i minimalistyczną, ale w wersji krótszej, jak np. https://oh-my-wear.com/pl/kolekcja/sukienki/sukienka-lily-pink-powder,p-148. Zasada jest prosta – podkreślaj dół albo górę.

Po trzecie zwróć uwagę na dekolt. Nie na miejscu są głębokie dekolty, które pokazują za dużo. Znacznie lepszą opcją jest dekolt okrągły lub w kształcie litery V, ale nieco płytszy, wciąż jednak pozwalający Ci czuć się atrakcyjną kobietą.

Sukienki do pracy – klasyka kontra nowoczesność

Kobiety najczęściej do pracy wybierają eleganckie sukienki, niektóre wciąż preferują spódnice do kolan w towarzystwie białych koszul z kołnierzykiem. Sukienki do biura to dzisiaj szeroka paleta wzorów, kolorów, fasonów i materiałów. Klasyka mówi – mała czarna z ołówkowym dołem, z krótkim rękawem i delikatnym dekoltem lub zapinaniem pod szyję. Nowoczesność z kolej jest za szmizjerkami w odważniejszych kolorach, zwiewnymi sukienkami w kwieciste wzory i jasnymi sukienkami w kształcie litery A. Która postawa jest Ci bliższa? Czy pozostajesz wierna ponadczasowej elegancji czy może odważnie eksperymentujesz nawet z biznesowymi stylizacjami? Sukienki stanowią typowo kobiecy element garderoby, który ukazuje piękno figury kobiety. W pracy również powinnaś czuć się atrakcyjnie, dlatego nawet jeżeli w Twojej pracy obowiązuje formalny dress code, nie musisz zawsze wyglądać tak samo. Jeżeli nie wiesz, jakie jeszcze masz możliwości, więcej na temat sukienek do pracy przeczytasz w tekście https://oh-my-wear.com/pl/artykuly/aktualnosci/sukienki-do-biura-jakie-sukienki-do-pracy-wybrac-w-2018-.

Moda na sukienki nigdy nie przeminie. W Twojej szafie powinna znaleźć się przynajmniej jedna na każdą okazję, w tym do pracy. Masz już swoją ulubioną czy wciąż jej szukasz? 

 

Autor

BiznesFinanse.pl

Ogólnopolski portal o Biznesie i Finansach

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@biznesfinanse.pl

Ogólnopolski portal o Biznesie i Finansach.

 

W przypadku zainteresowania reklamą zapraszamy do kontaktu za pośrednictwem agencji marketingowej:

 

reklamodawca@brand.ceo