Jaki serwer wybrać do małej firmy?

W jakie urządzenia serwerowe powinny inwestować małe i rozwijające się firmy? Przede wszystkim w takie, które zapewnią im bezpieczeństwo, kontrolę kosztów oraz elastyczność. Warte uwagi są więc m.in. serwery typu Tower. W ofercie sklepu ale.pl dostępne są proste i efektywne urządzenia upraszczające infrastrukturę IT. Na co zwracać uwagę podczas ich wyboru? Chcąc wybrać odpowiednie urządzenie, sprawdź, czy w pełni odpowiadało będzie Twoim wymaganiom i oczekiwaniom.

Serwery Tower - co to jest?

Przede wszystkim musisz wiedzieć, że serwery Tower wyróżniają się budową. Są one masywne i do ich zainstalowania konieczna jest znacznie większa przestrzeń niż np. do serwerów RACK. Musisz więc pamiętać o tym, aby zapewnić im odpowiednią ilość miejsca. Ich wielkość to jednak ogromna zaleta - są bowiem znacznie łatwiejsze do schłodzenia. A to z kolei oznacza, że charakteryzują się mniejszą awaryjnością. A także brakiem konieczności montowania dodatkowych wentylatorów. Moduły zewnętrzne, z których składają się serwery typu Tower, ustawione są pionowo i wyposażono je we wszystkie najistotniejsze komponenty wyróżniające się takimi parametrami, które pozwalają na wykonywanie działań, których nie są w stanie podjąć się komputery PC.

Zalety wyboru serwerów typu Tower

Oprócz wspomnianych wcześniej korzyści płynących z korzystania z tego typu serwerów wysokiej jakości warto wspomnieć jeszcze o kilku zaletach. Zanim jednak do tego przejdziemy, powiedzmy sobie, jacy producenci są najchętniej wybierani? Do topowych marek zaliczyć można bez wątpienia Dell, Fujitsu, Lenovo, Synology czy Qnap. Wszystkie wymienione marki znajdziesz w ofercie  sklepu  ale.pl Wracając jednak do zalet serwerów Tower - wymienić wśród nich można:

  • stosunkowo niskie koszty utrzymania;
  • brak konieczności posiadania dodatkowych stojaków, szaf, półek oraz serwerowni;
  • możliwość rozbudowy;
  • łatwość i prostota użytkowania.

Wybór odpowiedniego serwera - dlaczego ma tak duże znaczenie?

Serwer Tower kupiony do firmy może pełnić wiele różnych funkcji, które mają znaczny wpływ na działanie firmy. Dlatego przede wszystkim powinien on zapewniać płynną jednoczesną pracę kilku lub nawet kilkunastu pracowników. Oprócz tego nie powinno być dla niego problemem też wykonywanie operacji na znacznych ilościach danych w tym samym czasie. Na co w takim razie zwrócić szczególną uwagę?

  1. Szybkość działania serwera
  2. Przestrzeń dyskowa służąca do przechowywania danych
  3. Pamięć serwera

Jakie produkty masz do wyboru? Chociażby:

  1. Synology Serwer NAS DS920+ 4x0HDD 4GB DDR4 2,0Ghz 2xRJ45 2xUSB3.0 1xeSATA - wyróżniający się średnio nawet o 15% wyższą wydajnością podczas przeprowadzania operacji wymagających dużej mocy obliczeniowej. Model ten ma wbudowane gniazda SSD M.2 2280 NVMe. Dają one szansę na przyspieszenie pamięci podręcznej i to bez wykorzystywania kieszeni na dyski. Oprócz tego Serwer NAS DS920+ gwarantuje doskonałą ochronę i wyjątkowo szybkie przywracanie danych;
  2. Fujitsu Serwer jednoprocesorowy PRIMERGY TX1320 M5 Intel Xeon E-2336 1x16GB NOHDD 2x1Gb + 1Gb IRMC 1x500W - urządzenie stworzone z myślą o małych przedsiębiorstwach. Wyróżnia się m.in. niezwykle cichą konstrukcją chroniącą wnętrze serwera przed kurzem i pyłem.;
  3. DELL PowerEdge T40 Xeon E-2224G 3.5GHz 4C 8GB ub 3200MHz 1TB SATA cabled DVDRW 1yNBD, czyli wydajny i niezawodny serwer, który doskonale sprawdzi się w małej, rozwijającej się firmie. Przystosowany do wykorzystywania w celu m.in. obsługi poczty i plików.

 

Autor

BiznesFinanse.pl

Ogólnopolski portal o Biznesie i Finansach

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@biznesfinanse.pl

Ogólnopolski portal o Biznesie i Finansach.

 

W przypadku zainteresowania reklamą zapraszamy do kontaktu za pośrednictwem agencji marketingowej:

 

reklamodawca@brand.ceo