Remont domu – okazja do modernizacji wszystkich instalacji

Remont mieszkania czy domu to zawsze okazja do modernizacji wszelkich instalacji oraz dostosowania lokalu do technologii rodem z XXI wieku. Co warto unowocześnić w mieszkaniu podczas prac remontowych – podpowiadamy w tekście.

Wykorzystaj remont mieszkania do modernizacji

Aktualnie coraz więcej osób robiąc remont mieszkania, nie ogranicza się tylko do powierzchownego odświeżenia, odmalowania ścian czy wymiany kilku elementów wyposażenia. Wynika to nie tylko z faktu większej dostępności usług i materiałów budowlanych, ale także większej świadomości obywateli o zagrożeniach wynikających z degradacji instalacji będących na wyposażeniu każdego mieszkania. Remont mieszkania to przedsięwzięcie, na które, jak wynika z badań decydujemy się, co kilka, a w większości przypadków, co kilkanaście lat. Remont i prace wykończeniowe zawsze wiążą się z pewnymi wydatkami, same w sobie są już znacznym obciążeniem domowego budżetu. Jednak czasem warto zwiększyć budżet remontowy, aby zmodernizować kilka najważniejszych instalacji w domu. Trzeba pamiętać, że ich wymiana będzie zawsze tańsza przy okazji remontu, niż mielibyśmy ją przeprowadzić w późniejszym terminie na skutek awarii. Na przykład w przypadku awarii instalacji wodno - kanalizacyjnej, pomimo wiedzy i doświadczeniu zatrudnionej ekipy i tak nie ominie nas konieczność wykonania przynajmniej częściowego remontu łazienki czy kuchni.

Instalacja wodno – kanalizacyjna

To element wyposażenia każdego współczesnego mieszkania czy domu. To także instalacja, która ulega częstym awariom (każda jest bardzo kosztowana) i najszybszej degradacji. Szczególnie kłopotliwe są instalacje nie tylko rodem z PRL, ale także te wykonane na początku poprzedniego stulecia. Trzeba sobie zdawać sprawę, że wtedy instalacje c.o. wykonywane były z o wiele gorszych materiałów niż ma to miejsce współcześnie. Wszystko to wynikało z wysokich cen takich surowców jak miedź oraz małej jego dostępności. Przy okazji remontu warto pokusić się o zmianę rur ze stalowych na miedziane. To zapewni nam spokój na kilkadziesiąt lat i zagwarantuje bezpieczeństwo.

Instalacja elektryczna

Większość instalacji elektrycznych obecnych w naszych domach i mieszkaniach projektowanych i tworzonych było w diametralnie innym otoczeniu cywilizacyjnym. Były one dostosowane do wymagań panujących w tamtych warunkach, czyli do niewielu urządzeń elektrycznych będących na wyposażeniu domu. Obecnie przeciętny użytkownik dysponuje o wiele większym arsenałem sprzętów zasilanych prądem (kuchenka mikrofalowa, czajnik elektryczny, zmywarka itp.). Stare instalacje w większości przypadków nie są w stanie sprostać zwiększonemu obciążeniu, pomimo że producenci starają się produkować urządzenia coraz bardziej energooszczędne. Remont mieszkania to doskonała szansa na zmodernizowanie instalacji elektrycznej, tym bardziej że koszt wymiany jest niewspółmierny do korzyści z tego wynikających. Możliwość bezpiecznego użytkowania wielu urządzeń elektrycznych w jednym czasie to rzec bezcenna.

Instalacja TV/internetowa

Współcześnie budowane domy i mieszkania posiadają już zintegrowaną instalację umożliwiającą korzystanie z dobrodziejstw techniki XXI wieku, czyli telewizji kablowej i Internetu. W zdecydowanej większości przypadków ta instalacja wbudowana jest w ściany. Pomimo że dzisiaj coraz więcej urządzeń działa bezprzewodowo, to przecież konieczne jest doprowadzenie sygnału do naszego mieszkania. Przy okazji remontu mieszkania warto te kable ukryć, tak aby nie psuły nam efektu wizualnego (pajęczyny z kabli w starych lokalach wyglądają koszmarnie) i nie przeszkadzały w codziennym życiu.

Artykuł powstał we współpracy z Remonty Wrocław Gwarand Bud sp. z o.o.

Autor

BiznesFinanse.pl

Ogólnopolski portal o Biznesie i Finansach

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@biznesfinanse.pl

Ogólnopolski portal o Biznesie i Finansach.

 

W przypadku zainteresowania reklamą zapraszamy do kontaktu za pośrednictwem agencji marketingowej:

 

reklamodawca@brand.ceo